Galerie

W święto Miłosierdzia Bożego nasza świątynia wzbogaciła sie w obraz bł. Jana Pawła II. Dziękujemy Parafianom, którzy swoim darem ubogacili naszą wspólnotę.

  dekalog

18 kwietnia Siedlce w Parafii Ducha Świętego w Kaplicy odbyło się spotkanie z Terry Bork.

W Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez Jana Pawła II we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. O godz. 10.00 została oprawiona Msza św. w intencji chorych i starszych z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Po Mszy św.odbyło się wystawienie NS i lurdzkie błogosławieństwo. Następnie Parafialny Zespół Caritas zaprasił wszystkich na spotkanie w domu parafialnym.

Dnia 6. grudnia bieżącego roku odbyła się z okazji dnia św. Mikołaja ministrancka wycieczka do Warszawy.

22. listopada w Wigilię Uroczystości Jzusa Chrystusa Króla Wszechświata odbyła się uroczystość przyjęcia chłopców na Kandydatów i na ministrantów.

Spotkanie młodzieży oblackiej w Krakowie przebiegał pod hasłem „Ojciec wzruszył się głęboko”. W spotkaniu wzięła udział młodzież z parafii oblackich około 350 osób. Był to czas MODLITWY ZADUMY I WSPÓLNEJ ZABAWY.

15 lat temu w naszej parafii powstała wspólnota KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA MŁODZIEŻY. 14 listopada KSM-owiecze zgromadzili się na Eucharystii by podziękować Panu Bogu za 15 lat działalności KSM-u w parafii św. Teresy. Opiekunami KSM-u byli o. Ryszard Lis, o. Mariusz Legieżyński, o. Adam Jaworski, o. Franciszek Bok i obecnie asystentem jest o. Mirosław Skrzydło.

W naszej parafii gościliśmy Siostry Pallotynki,które dzieliły się z nami doświadczeniem swojej misyjnej pracy w Rwandzie i Kongu

„OTO MATKA TWOJA” pod takim hasłem odbył się 18 października Dzień Jedności Odnowy w Duchu Świętym diecezji siedleckiej. Gościliśmy wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym z całej diecezji. Dzień jedności został ogłoszony z okazji 25 rocznicy zawierzenia Odnowy Matce Bożej przez kardynała Leona Suenensa. Ponowienie aktu zawierzenia miało miejsce w trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu, w imieniu wszystkich grup diecezji siedleckiej odnowienia aktu dokonał ks. Sławomir Brodawka diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym.

11 października została odprawiona uroczysta Eucharystia kończąca tegoroczny Tydzien Miłosierdzia. Eucharystię sprawował O. Roman Krauz. W czasie Mszy Św. został udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych, którego udzielali: O. Roman, O. Krzysztof, O. Jarosław i O. Mirosław. Dalsza część spotkania odbyła się w Domu Parafialnym przy wspólnym stole z ojcami : O. Romanem, O. Krzysztofem i O. Arturem. Parafialny Zespół CARITAS przygotował słodki poczęstunek . Wiele radości sprawił wszystkim uczestnikom spotkania występ Scholi przygotowany przez S. Dolores.

XVIII SIEDLECKIE FORUM NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW przebiegało pod hasłem "JAK WYCHOWYWAĆ?"

JUBILEUSZ NASZEGO PARAFIALNEGO PISMA

FOTORELACJA Z PIELGRZYMKI

XXVIII PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ 02-15.08.2008 Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „PANIE DO KOGÓŻ PÓJDZIEMY” Z naszej parafii wyrusza grupa numer 4, zapisy do „CZWÓRECZKI” będą miały miejsce 31 lipca i 1 sierpnia od 10.00 do 19.00 przy kościele. Przy zapisie należy podać nr. PESEL, nr NFZ lub kasę Chorych, do której się należy. Przy zapisach jak w latach poprzednich składamy dwa bandaże szerokie dwa elastyczne lub wpłacamy 7 zł. Wpisowe w tym roku wynosi 80 zł.Obejmuje ono ubezpieczenie, bagaż podstawowy do 15 kg(w tym śpiwór i materac). Za każdy kilogram nadbagażu obowiązuje opłata dodatkowa. Zdawanie bagażu 1 sierpnia. Odbiór bagażu, po zakończonej pielgrzymce 16 sierpnia w godz. 14.00-18.00. Osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców oraz opiekuna. W książeczce pielgrzyma należy zrobić wpis o zgodzie ewentualnego leczenia szpitalnego. Trasa PPP jest następująca: SIEDLCE 02 VIII WODYNIE 03 VIII ŻELECHÓW 04 VIII DĘBLIN 05 VIII CZARNOLAS 06 VIII CIEPIELÓW 07 VIII JASIENIEC 08 VIII SUCHEDNIÓW 09 VIII TUMLIN 10 VIII KOSTOMŁOTY 10 VIII ŁOPUSZNO 11 VIII CZARNCA 12 VIII PRZYRÓW 13 VIII MIRÓW 14 VIII JASNA GÓRA 15 VIII Szczegółowe informacje podczas zapisu, lub na naszej stronie tylko w późniejszym terminie. O. Jarosław Kędzia OMI Przewodnik grupy

Od 30.06 do 07.07.2008. ministranci z O.Opiekunem odwiedzili: Hansa Park, Legoland, Berlin, Poczdam i Tropical Islands. Oto fotografie z tej imprezy.

W dniach od 12 do 15 czerwca 2008r. grupa parafian wyruszyła w pielgrzymke na wschodnią granicę. Oto zdjecia z tego wyjazdu.

1 czerwca o godz. 12.00 nasz parafianin Ks. Michał Popowski ze Zgromadzenia Misjonarzy Swiętej Rodziny sprawował Mszę Prymicyjną.

4 maja o godz. 10.30 grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 przyjęły pierwszy rasz do swego serca Chrystusa pod postacią Komunii Świętej.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Jezus", dnia 17 maja wzięła udział w tegorocznym Ogólnopolskim Kongresie Odnowy w Duchu Świętyn na Jasnej Górze. Hasłem tego kongresu były słowa:”Bądźcie uczniami Chrystusa”.

Pielgrzmowanie parafian.....

4 maja o godz. 8.30 grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 przyjęły pierwszy rasz do swego serca Chrystusa pod postacią Komunii Świętej.

Ferie zimowe młodzieży naszej parafii w Ustroniu!

Grupa Przyjaciół Misji wraz z O. Opiekunem Romanem Krauz OMI i z zaproszonymi gośćmi z Prokury Misyjnej w Poznania: O. Walentym Zapłatom i O. Franciszkiem Chruszczem OMI zasiedli do świątecznego stołu.

Wspólne spotkanie przy stole!

Galeria zdjęć z Mszy św. roratniej w naszej parafii! Zapraszamy dzieci do adwentowej drogi razem ze Św. Franciszkiem - przewodnikiem naszego adwentowego kroczenia.

O godz. 18.00 w naszej parafii sprawowana była Eucharystia koncelebrowana przez całą wspólnotę oblacką z racji patronalnego święta. Podczas Mszy św. Oblaci ponowili akt oddania Zgromadzenia Niepokalanej.

Wspólny wyjazd ministrantów do Warszawy i okolic.

W sobotę 24 listopada podczas Mszy św. wieczornej, rozpoczynającej Uroczystość Chrystusa Króla, w naszej parafii miało miejsce uroczyste przyjęcie chłopców na kandydatów do ministrantów oraz przyjęcie kandydatów do Wspólnoty Ministrantów.

Ministranci naszej parafii na dniach skupienia w Markowicach.

Młodzież naszej parafii na spotkaniu młodzieży odlackiej w Katowicach!

Galeria zdjęć z ziemi Jezusa Chrystusa.

Zakończenie Nabożeństw Różańcowych dla dzieci!

Ministranci naszej parafii w akcji!

Z PIELGRZYMKĄ W MAZURSKICH SANKTUARIACH W dniach 1 i 2 października wraz z grupą naszych parafian uczestniczyłam w pielgrzymce, której punktami docelowymi były sanktuaria sanktuaria w Gietrzwałdzie i Świętej Lipce. Organizatorem i odpowiedzialnym za przebieg pielgrzymki był o. Artur. Podróż upływała w atmosferze modlitwy i odpoczynku, do czego przyczyniła się także piękna pogoda towarzysząca nam w pierwszym dniu. Jeden z postojów, uwzględnionych w planie pielgrzymki, wypadł w Zuzeli. Nawiedziliśmy tam kościół, w którym ochrzczono Prymasa Tysiąclecia. Pierwszym punktem naszego pobytu w Świętej Lipce było natomiast zwiedzanie sanktuarium pod kierunkiem jednego z pracujących tam oo. jezuitów. Świętolipska świątynia otoczona krużgankami jest okazałą budowlą utrzymaną w stylu barokowym. Mocno wyróżnia się na tle małej wioski, w której się znajduje. Kult Matki Bożej przejawiający się w pielgrzymowaniu do tego miejsca sięga XVI wieku. Duże wrażenie robi wnętrze świątyni ozdobione głównie malowidłami. Ich wykonawca posłużył się tzw. techniką iluzyjną, która polega na tym, że płaskie malowidła sprawiają wrażenie przestrzennych. Bardzo znane są także świętolipskie organy, ozdobione ruchomymi rzeźbami. Mieliśmy możliwość nie tylko posłuchać ich wspaniałego brzmienia, ale także zobaczyć zdobiące je figury w ruchu. W Świętej Lipce uczestniczyliśmy we mszy św. odprawionej w intencjach, w których przybyliśmy oraz w nabożeństwie różańcowym. Następny dzień przywitał nas deszczem, ale to nie przeszkodziło nam w przeżywaniu pielgrzymki. Kolejną miejscowością, w której się znaleźliśmy był Gietrzwałd - miejsce również od dawna znane z kultu Matki Bożej. Szerzej kult rozwinął się za sprawą objawień maryjnych w XIX w. W gietrzwałdzkiej świątyni, przed słynącym łaskami obrazem Matki Bożej, uczestniczyliśmy we mszy św. Razem z nami modlili się mieszkańcy Domu Kombatanta z Olsztyna. Tam też dowiedzieliśmy się o historii tego miejsca. Siostra ze zgromadzenia sióstr katarzynek, pracujących przy sanktuarium, opowiedziała nam także o losach dziewcząt, którym przed laty objawiła się Matka Boża. Jedna z nich całe swoje życie spędziła w zgromadzeniu ss. szarytek i zmarła w opinii świętości. Aktualnie rozpoczął się w jej sprawie proces informacyjny na szczeblu diecezjalnym. Druga z dziewcząt po wygaśnięciu ślubów czasowych u ss. szarytek założyła rodzinę i osiedliła się w Niemczech, nic ponadto o niej nie wiadomo. Podczas pobytu w Gietrzwałdzie mieliśmy okazję modlić się w miejscu, w którym objawiała się Matka Boża, a także pić wodę ze źródła, które Maryja pobłogosławiła podczas jednego z objawień. Wczesnym wieczorem wróciliśmy do Siedlec. Pątniczka

XIV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej

Wyjazd wspólnoty ministrantów wraz z opiekunem O. Arturem do Paryża!

Myślami wróćmy do XXVII Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej!

Schola wraz S. Moniką wypoczywała z Zakopanem.

Zapoznaj się ze zmianami ruchu w czasie uroczystości Wszystkich Świętych

zobacz kilka zdjęć z dzisiejszej Uroczystości...

dzisiaj się udało... wygraliśmy!

Oto nasi kibice...

Piękna pogoda na grę w piłkę.:)

Mecz odbył się na treningowych boisku Pogoni Siedlce.

Mecz odbył się na boisku jednostki wojskowej na ul.Składowej. Jest to bosiko gdzie rozgrywa się mecze ,,Siódemek\

Powrót

Święta

Środa, Wielki Tydzień
Rok A, II
Środa Wielkiego Tygodnia

Licznik

Liczba wyświetleń:
5812149

Statystyki