KSM 1%

Drodzy Parafianie, z uwagi na obecną sytuację związaną z epidemią koronawirusa, nowymi obostrzeniami państwowymi oraz zarządzeniem Biskupa Kazimierza, które można przeczytać na stronie kurii diecezjalnej informujemy, że:
1. Odwiedziny duszpasterskie u rodzin w dniach od 27 grudnia do 17 stycznia zostały przeniesione. Nowy plan kolędy zostanie podany 17 stycznia na stronie internetowej. Zapisy na kolędę będą odbywały się: drogą emailową lub po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, który będzie dostępny od 17 stycznia.
2. Plan odwiedzin duszpasterskich 18-25 stycznia pozostaje bez zmian.
3. W dniach od 28 grudnia do 25 stycznia odprawiane będą intencje Mszy św. za parafian, którzy z różnych przyczyn nie mogą przyjąć kapłana w domu. Na Mszę św. zapraszamy według ulic, które zostaną podane w intencjach. W czasie Mszy św. będzie odmawiana modlitwa i udzielane błogosławieństwo kolędowe. W kaplicy Fatimskiej przy św. Antonim będzie można złożyć dobrowolną kolędową ofiarę, którą przeznaczamy na:
a) Dokończenie wyposażania Domu św. Eugeniusza.
b) Remont pomieszczeń KSM-u.
c) Zakup nowego projektora do parafii.
d) Remont zakrystii ministranckiej.
Roztropność podpowiada, żeby nic większego w tym roku, na dzień dzisiejszy, nie planować, ponieważ nie wiemy jak będzie się rozwijała sytuacja z pandemią i jakimi środkami finansowymi będziemy dysponować po kolędzie.
W mijającym roku kalendarzowym udało się:
– Wymienić sześć konfesjonałów w kościele.
– Przeprowadzić remont świetlika nad ołtarzem kościoła.
– Odnowić zakrystię.
– Wymienić nagłośnienie w kościele ze względu na awarię głośników.
– Wymienić samochód parafialny. Peugeot, który był do dyspozycji wikariuszy i ze względów technicznych nie nadawał się już do dalszej bezpiecznej jazdy.
– Dokończyć remont Domu św. Eugeniusza oraz rozpocząć wyposażanie wnętrza.

Wszystkim Parafianom na czas Świąt Bożego Narodzenia życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki św. Rodziny.
O. Proboszcz – Piotr Darasz OMI