W dniach 29 – 30 października 2022 wspólnota Pasłterzystów i Lektorów parafii św. Teresy w Siedlcach wraz z opiekunem, o. Marcinem Dyrdą OMI, uczestniczyła w rekolekcjach na  Świętym Krzyżu.

W drodze do świętokrzyskiego sanktuarium grupa nawiedziła Mauzoleum Martrologii Wsi Polskich w Michniowie oraz sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski wraz z Golgotą Narodu Polskiego w Kałkowie- Godowie.

W rekolekcjach uczestniczyło 17 osób. Prowadził je o. Sebastian Wiśniewski OMI, prof. UKSW w Warszawie. O. Sebastian, jak zwykle, z wielką pasją do tematu i ewangeliczną miłością do słuchaczy, wprowadzał w tajniki posługi ministrantów, lektorów i psałterzystów.

Uczestnicy rekolekcji na Świętym Krzyżu mieli również okazję zwiedzić to historyczne miejsce, uświęcone przez wiele pokoleń pracą i modlitwą benedyktynów oraz krwią licznych ofiar z różnych okresów tragicznych wydarzeń tegoż miejsca.  Oprowadzał nas o. Stanisław Jankowicz OMI, pochodzący z okolic  Świętego Krzyża, wieloletni misjonarz w Kamerunie, a teraz – chodząca historia świętokrzyskiego sanktuarium.

Był też czas na modlitwę wspólnotową oraz na refleksję i modlitwę osobistą przy relikwiach drzewa krzyża, na którym złożył ofiarę życia nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus.

Zapraszamy do naszej wspólnoty i wspólnego pielgrzymowania!