II NIEDZIELA ADWENTU – 04.12.2022

–Słowo Boże wygłosi o. Henryk Marciniak misjonarz z Madagaskaru. Przed Kościołem będzie można złożyć ofiary na dzieła misyjne prowadzone przez Oblatów.

–Pierwsza Niedziela miesiąca po Mszach św. od godz. 9.30 – 15.00 zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę herbatę, ciasto.

–Poświęcenie opłatków na stół wigilijny i możliwość nabycia po każdej Mszy św.

–Adoracja Pana Jezusa po Mszy św. o godz.16.00.

–Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00.

Poniedziałek – 05.12.2022

–Po Mszy św. wieczornej zapraszamy mężczyzn na wspólny różaniec. Modlitwa o pokój na świecie i w intencji Ojczyzny oraz rodzin.

–Po Mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty Przyjaciół Misji – spotkanie z o. Henrykiem.

Wtorek – 06.12.2022

–Adoracja Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

I Środa Miesiąca – 07.12. 2022 – Wspomnienie św. Ambrożego, bp i doktora Kościoła

–Nabożeństwo do św. Józefa i nowenna do Niepokalanego Poczęcia N.M.P o godz. 17.30.

Czwartek–08.12.2022–Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Uroczystość patronalna Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz Sióstr Służebniczek NMP.

–Zapraszamy na godzinę łaski dla całego świata od godz. 12.00-13.00.

–Na Mszy św. o godz. 16.45 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I komunii św.

–Zapraszamy na wieczorną Mszę św. w intencji naszego Zgromadzenia i Sióstr Służebniczek.

– Spotkanie lektorów i psałterzystów po wieczornej Mszy w domu Eugeniusza

Sobota– 10.12. 2022 – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

III NIEDZIELA ADWENTU 11.12.2022 – GAUDETE”

–Rozpoczęcie rekolekcji parafialnych, które poprowadzi o. superior Andrzej Korda z Poznania OMI. Plan będzie podany na stronie internetowej i na plakatach.

–Składka inwestycyjna przeznaczona na ogrzewanie kościoła, domu parafialnego i domu św. Eugeniusza.

–Przed Kościołem zbiórka do puszek na Caritas Parafialną.

–Dzień Skupienia dla narzeczonych.

–Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00.

INNE

–Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-9.00 oraz 16.00-17.30 oraz w sobotę od godz. 8.00-10.00.

–Zapraszamy na roraty dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.45. W I piątek miesiąca roraty dla dzieci o godz. 16.30. Roraty dla dorosłych o godz. 18.00 od poniedziałku do piątku oraz w sobotę o godz. 7.00.

–Ogłaszamy konkurs na szopkę bożonarodzeniową. Termin składania prac do 23 grudnia. Rozdanie nagród 8 stycznia na wspólnym parafialnym kolędowaniu.

–W sklepiku Caritasowskim do nabycia świece wigilijne. Zapraszamy do akcji Rodzina – Rodzinie w tym roku włączmy rodziny z naszych oblackich parafii na Ukrainie. Prosimy o paczki z trwałą żywnością i przynosimy je do domu św. Eugeniusza lub kancelarii. Specjalne torby charytatywne znajdują się w sklepiku Caritasowkim.

–Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Echu katolickim następujące artykuły: Czym jest Godzina Łaski, którą obchodzimy w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej? I na czym polega zdrowa pobożność maryjna?; Wielu z nas agresji słownej, kłamstw, hejtu nie uważa za grzech. tymczasem nienawiść niszczy wszystko. Jak się przed nią bronić?; Pracownicy jakich instytucji są szczególnie narażeni na agresję, a nawet utratę życia?; Pomagając innym, pomagają sobie. Wolontariat to sposób na spełnione życie. Jak zostać wolontariuszem?; Co powoduje ubytek słuchu związany z wiekiem? Co można zrobić, by słyszeć jak najdłużej i jak radzić sobie z niedosłuchem?