Kochani Parafianie! Przypominamy, że – zgodnie z dekretem ks. biskupa – rodzice i rodzice chrzestni (jeśli są z naszej diecezji) zobowiązani są do udziału w czterech katechezach chrzcielnych, przed chrztem dziecka.

Katechezy odbywają się w naszym kościele o godz. 19.00, w cztery kolejne niedziele miesiąca (od pierwszej do czwartej). Każdej niedzieli omawiany jest kolejny temat. Uczestnicy otrzymują specjalne książeczki: „Wierzysz, przyjmij chrzest”, by w domach zgłębiać treści katechez.

W książeczkach jest także tabela z tematami katechez i miejscem na potwierdzenie, przez prowadzącego kapłana, udziału danej osoby w katechezach.

Rodzice zobowiązani są odpowiednio wcześniej wybrać chrzestnych, by mieli czas na udział w katechezach (bądź u nas, bądź w swoich parafiach, jeśli trudno im dojeżdżać).

Są dwie możliwości. Pierwsza: jeszcze przed urodzeniem dziecka, rodzice i chrzestni biorą udział w czterech kolejnych katechezach. Po urodzeniu dziecka przychodzą do kancelarii i prosząc o chrzest dziecka przynoszą (prócz innych dokumentów) potwierdzenie obecności na katechezach. Wówczas chrzest może być udzielony w najbliższym, wyznaczonym terminie. Druga: dopiero po urodzeniu dziecka rodzice i chrzestni biorą udział w katechezach. Po ich ukończeniu proszą o chrzest dziecka, przynosząc (prócz innych dokumentów)potwierdzenie obecności na katechezach.

Nie można prosić o chrzest dziecka w terminie uniemożliwiającym udział w czterech katechezach!

Co ma zrobić osoba, która chce wziąć udział w katechezach chrzcielnych w naszej parafii? Przyjść do kościoła, na godz. 19.00, od pierwszej do czwartej niedzieli miesiąca. Otrzyma wspomnianą książeczkę, w której potwierdzany będzie jej udział w katechezach.

Oto tematy poszczególnych katechez:

I Niedziela: „Po co człowiekowi chrzest?”

II Niedziela: „ Jak przeżywać własną historię zbawienia?”

III Niedziela: „Czy chcesz swoje życie złączyć z Jezusem Chrystusem?”

IV Niedziela: „Czy wiesz, że liturgia chrztu może być programem twojego         

             życia?”

Święta

Poniedziałek, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok A, II
Dzień Powszedni

Licznik

Liczba wyświetleń:
5756426

Statystyki